KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14098184
nr 1409 8184
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Konfirmand. Signerad, numrerad 50. Olja på pannå, daterad rim: 100x42, yttermått inklusive ram: 118x42 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:03:25
150 kr
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson